Samochody używane

Polacy niechętnie kupują auta przez pośredników. Po pierwsze nie ufają im, a po drugie liczą się z dodatkowymi kosztami. Dlatego tylko niewielki procent naszych rodaków decyduje się na zakup auta w komisie. Są tam głównie auta sprowadzane zza zachodniej granicy, co do których możemy mieć wątpliwości, jeśli chodzi o dokładną dokumentację. Nie należy jednak zapominać, że w komisach pracują profesjonaliści i jako tacy są zobowiązani do sprawdzenia auta. Zarówno pod katem technicznym, jak i prawnym.

Dodatkowo każdego sprzedawcę można sprawdzić. Zarówno osobowo, jak i komis czy salon, w którym pracuje. Obecnie fora internetowe dostarczają dość pewnej informacji dotyczącej zadowolenia klientów. Należy być ostrożnym, ale i tak można wyrobić sobie wstępną opinię. Poza tym forum internetowe to źródło wstępnej wiedzy o tym, na co zwracać uwagę, jakie obowiązują ceny na rynku, jakie są najczęstsze błędy kupującego i setki porad praktycznych, jak tych błędów uniknąć.

Poza tym warto przy nawet pobieżnym przeglądaniu ofert zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Po pierwsze, gdy orientujemy się już, jaka jest średnia cena za dany model w danym wieku, to powinny nas zaciekawić, ale także zaniepokoić oferty zbyt niskie. Od niesamowitej oferty bardziej prawdopodobne jest, że auto posiada jakąś wadę, o której jeszcze nie wiemy. Poza tym rezygnujmy z mało profesjonalnych ofert, niedokładnie opisanych lub bez pełnych danych kontaktowych. Jeśli już oferta nie wzbudza zaufania, można byłoby być zaskoczonym, gdyby interesujące okazało się samo auto.