Samochody używane salon

Gdy udajemy się do salonu z zamiarem kupna używanego auta, mamy zapewne w głowie mnóstwo wytycznych, którymi zamierzamy się kierować. Prawda jest jednak taka, że nie model, jego wygląd, czy wyposażenie mają największe znaczenie. Wbrew pozorom o stanie samochodu nie świadczy także najlepiej silnik czy skrzynia biegów. Decydując się na kupno auta używanego powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na nadwozie. To podstawa i od nadwozia właśnie powinniśmy zacząć oględziny naszego nowego, potencjalnego auta. Jeśli nadwozie jest w złym stanie, dorzucenie jakichkolwiek pieniędzy do tego auta mija się z celem.

Pierwszą sprawą jest informacja, czy auto brało udział w stłuczce czy wypadku. Nie każde auto powypadkowe jest „na straty”. Szczególnie jeśli uszkodzony został błotnik czy drzwi. Cześć z elementów karoserii można bez trudu i stosunkowo tanio wymienić. By mieć pewność czy samochód nie brał udziału w poważniejszych kolizjach, warto zapytać znanego blacharza (jeśli szczęśliwie znany kogoś z tego fachu), on bowiem bez trudu rozpozna ślady napraw, które świadczą o poważniejszych uszkodzeniach konstrukcji auta.

Wiele o naszym przyszłym aucie może powiedzieć także lakier. W sklepach dostępne są stosunkowo tanie mierniki, które powiedzą nam czy któraś z części auta był odnawiana. Warto także przyjrzeć się samochodowi w dobrym świetle. Już w ten sposób możemy wychwycić ewentualne nierówności, jeśli chodzi o grubość czy odcień lakieru. Ocena nadwozia i ogólnego stanu lakieru pozwoli nam na wstępną ocenę, czy wart brać to auto pod uwagę, jeśli chodzi o kupno.