Samochody używane od dealera

Czasy, gdy kupując używany samochód przede wszystkim kierowaliśmy nasze zainteresowanie na zachód już dawno minęły. Atrakcyjne oferty możemy spotkać także w kraju. A do tego są to oferty tysiąc razy pewniejsze. Auto jest sprawdzane, posiada pełną dokumentację i pochodzi z pewnego źródła. Kupując na własną rękę ryzykujemy i to na wielu polach.

Auta kupowane u dealerów samochodowych, nawet te używane, to auta które spełniają najwyższe standardy. I nie musimy się wcale na samochodach jakoś szczególnie znać, by znaleźć dobrą ofertę. Do tego kupno w salonie u dealera jest zazwyczaj dużo szybsze i łatwiejsze. Pomyśl: ile czasu zajmuje samodzielne wyszukanie informacji o aucie i znalezienie fachowców, którzy pomogą nam ocenić faktyczny stan auta? Dealer w salonie, dając nam na auto gwarancję, nie będzie miał żadnego interesu w tym, by przemilczeć jakąkolwiek niekorzystną informacje o danym samochodzie. Co innego prywatny sprzedawca, który sprzedaje jedno auto i chce zrobić to jak najkorzystniej. Dealer pracuje na własną renomę i dlatego zależy mu równie mocno na dobrej sprzedaży, co na zadowoleniu klienta.

Salon stara się udostępnić także szeroki wachlarz usług dodatkowych, w tym serwisowych. Musimy jednak pamiętać, że właśnie ze względu na otrzymywaną w salonie gwarancję, powinniśmy trzymać się wskazań z książeczki gwarancyjnej. Do naszych obowiązków będzie więc należeć serwisowanie auta zgodnie z wytycznymi producenta. Jeśli jednak dbamy o nasze auto, nie stanowi to raczej problemu.