Samochody używane dealer

Kupując auto z drugiej ręki zdecydujemy się na poważne wyzwanie. Musimy bowiem nie tylko sprawdzić auto (a tu mogą czekać nas różne niespodzianki), ale też sprawdzić sprzedawcę. Łatwo się domyślić, że tak jak my chcemy sprzedać jak najtaniej i jak najatrakcyjniej, tak dealer chce sprzedać w najdroższej możliwej cenie auto danej klasy. Dla kupującego wybór zarówno auta, jak i salonu w którym dokona zakupu, może być naprawdę ogromnym wyzwaniem.

Dane statystyczne pokazują, że Polacy najchętniej kupują używane auto od kogoś, kogo znają osobiście. Jeśli kogoś znamy, to wiemy, jakim jest kierowcą i jak traktuje swoje auto. Możemy też spodziewać się, że nie będzie nas próbował oszukać, przecież nie zniknie nam z oczu. Taka jednak sytuacja, choć dość pożądana, nie jest częsta. Dlatego też drugim, najczęstszym sposobem kupna samochodu używanego, jest zakup od autoryzowanego dealera. Jest tak dlatego, że możemy liczyć na większą pewność, że auto będzie sprawdzone i będzie miało pełną dokumentację. Trudno tu o jakiekolwiek uchybienia. Auto jest przecież dokładnie sprawdzane w serwisie należącym do salonu.

Według statystyk na zakup u dealera decyduje się około 20 procent Polaków. Szczególnie korzystna jest gwarancja. Może ona obejmować najważniejsze podzespoły auta w okresie nawet do roku. Warto w tej kwestii zapoznać się z ofertą kilku konkurencyjnych salonów. Jeśli znajdziemy tam podobne i odpowiadające nam auta, to może w jednym z nich będziemy mieli lepszą cenę lub dłuższą gwarancję?