Samochód używany z salonu

Zastanawiasz się czasem, jak auta trafiają z powrotem do salonu na sprzedaż i czy rzeczywiście jest tak, że kupno używanego auta w salonie jest korzystniejsze niż zakup samochodu u prywatnego sprzedawcy? Pomijając już kwestię ubezpieczenia, pełnej dokumentacji i dokładnego sprawdzenia auta, auto kupione w salonie ma dużo więcej zalet. I jeśli zamierzamy takie auto kupić, to warto wiedzieć, dlaczego to właśnie w salonie możemy trafić na naszą wymarzoną okazję. A przyczyn takich jest co najmniej kilka.

Wiele salonów prowadzi sprzedaż, która wiąże się z równoczesnym przyjęciem auta starego. Osoby, które kupują auto nowe po pierwsze raczej nie narzekają na brak pieniędzy, a po drugie: dbają o swoje auta. Wynika to z prostej zasady: łatwiej się dba o rzecz droższą. Oddają więc swoje stare auto w salonie, bo tak jest im wygodniej i kupują nowe auto. Taka „zamiana” jest korzystna dla obu stron. Salony dysponują dzięki temu samochodami w dobrym stanie, a przy tym zaledwie kilkuletnimi. Takie auta mają jeszcze jedną zaletę. Pochodzą najczęściej z polskich salonów sprzedaży, a tym samym mamy pełny wgląd do ich kompletnej dokumentacji. Nie czekają nas tu żadne, a tym bardziej przykre, niespodzianki.

Wiek używanych aut kupowanych w salonie zazwyczaj nie przekracza 10 lat, a najczęściej nie sięga nawet lat pięciu. Często jest jeszcze lepiej – w salonie znajdziemy wiele ofert aut jedynie dwu lub trzyletnich. Takie auta mogą mieć nawet aktualną gwarancję producenta, co oczywiście zwiększa ich atrakcyjność.